امروز صورت گرفت
تشکیل نخستین کمیته هپاتیت در همدان

نخستین کمیته هپاتیت در همدان تشکیل شد.

خبرگزاری فارس: تشکیل نخستین کمیته هپاتیت در همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، ظهر امروز نخستین کمیته هپاتیت با حضور معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان همدان و تنی چند از مسئولان حوزه بهداشتی برگزار شد.

معاون فنی مرکز بهداشت همدان در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گو با فارس با بیان مشکلات تشخیص بیماری هپاتیت گفت: تصمیم‌گیری برای برخی از بیماران نیاز به کمیته تخصصی هپاتیت دارد.

رضا یوسفی با بیان ضرورت انجام واکسیناسیون هپاتیت B و ایمونوگلوبین در 12 ساعت اول بعد از تولد در نوزادان و مادران آلوده افزود: بحث آموزش احتیاطات استاندارد ویژه کارکنان بخش زایمان و پست پارتوم نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: لازم است کل کارشناسان کنترل عفونت در این زمینه آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: برای تمام کارکنان بهداشت و درمان در بدو استخدام واکسن هپاتیت B تلقیح و پرونده بهداشتی برای آنها تشکیل می‌شود.

وی با بیان اهمیت ارجاع نیدل استیک از بیمارستان‌ها گفت: کلینیک مثلثی واقع در مرکز شهدا در ساعات اداری آماده پذیرش ارجاعات نیدل استیک است.

یوسفی افزود: از طرف مرکز بهداشت شهرستان فرم مخصوصی طراحی شده و به منظور مشخص بودن وضعیت منبع آلوده‌کننده، نتیجه انجام ریپیت تست و وضعیت سابقه واکسیناسیون افراد مواجهه با نیدل استیک در اختیار بیمارستان‌ها برای ارجاع موارد فوق قرار داده می‌شود

وی در پایان سخنانش از بیمارستان‌ها درخواست کرد عملکرد آموزشی سال 1392 در زمینه احتیاطات استاندار را به مرکز بهداشت ارسال کنند.