در دیدار اعضاء شورای استان مطرح شد
تأکید استاندار خراسان‌شمالی بر برطرف شدن موانع اداری سرمایه‌گذاری

استاندار خراسان‌شمالی بر برطرف شدن موانع اداری و اجتماعی سرمایه‌گذاری در استان تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: تأکید استاندار خراسان‌شمالی بر برطرف شدن موانع اداری سرمایه‌گذاری

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، سیدعلی‌اکبر پرویزی در دیدار اعضاء شورای استان اظهار کرد: موانع اداری و اجتماعی سرمایه‌گذاری باید حل و فصل شود تا میل و رغبت برای سرمایه‌گذاری در استان بالا برود.

وی افزود: وضع اشتغال در حوزه دولتی کاملأ پر است اگر بخواهیم استان را نجات دهیم باید دنبال سرمایه‌گذار برویم.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی تصریح کرد: قصد داریم سمت و سوی حریم روستاهایی که مشکل دارند به خود شهرستان واگذار کنیم تا مردم و جوانان به راحتی برای ساخت و مسکن صاحب زمین شوند.

وی افزود: با توجه به خشکسالی امسال، دولت تصویب کرده تا وام‌های بخش کشاورزی توسط بانک‌ها تجدید یا تقسیط شود تا مشکلی برای مردم پیش نیاید.

پرویزی یادآور شد: کمیته‌ای برای آب شرب شهرها و روستاها تشکیل داده‌ایم تا مشکل آب را رصد و تمهیدات لازم را اتخاذ کند.

وی اضافه کرد: عوارض وضع شده توسط شوراها را به دقت در استان بررسی کردیم تا به مردم اجحاف نشود.

استاندار خراسان شمالی تأکید کرد: شهرداران و شورای های شهر مراقبت کنند تا طرح تفضیلی شهرها در چهارچوب قانونی و به صورت جامع و کامل به تصویب برسد.

وی گفت: دولت آمادگی واگذاری طرح‌های نیمه تمام به شهرداری‌ها و بخش خصوصی را برای تکمیل و راه اندازی دارد.

به گزارش فارس، این دیدار اعضاء شورای اسلامی استان مطالبی را در خصوص همکاری ادارات با شوراهای اسلامی و استفاده از نظرات کارشناسان و مشورت اعضا جمع‌آوری زیاد در سطح روستاها، مشکل خشکسالی، ناهماهنگی بین دستگاه‌های خدمات رسان در شهرها و بالا رفتن هزینه شهرداری‌ها و مشکل حریم روستاها را مطرح و استاندار خراسان شمالی برای بر طرف شدن مشکلات دستورات لازم را صادر کرد.