معاون استاندار خوزستان:
پروژه‌های در حال اجرا در خوزستان فاقد برآورد ریالی و زمانی است

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: متاسفانه بسیاری از پروژه‌هایی که در استان در حال اجراست برآورد ریالی و زمانی ندارند.

خبرگزاری فارس: پروژه‌های در حال اجرا در خوزستان فاقد برآورد ریالی و زمانی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز احمد سیاحی در نشست مشترک با شهرداران استان که عصر امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد ضمن تاکید بر رعایت قوانین و مقررات توسط مدیران اظهار کرد: هر مدیری در هر جایگاهی اگر خلاف قانون را انجام دهد با برخورد جدی از سوی استانداری مواجه خواهد شد.

وی اعتبارات عمرانی استان را یک هزار و 270 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: اگر چه اعتبارات عمرانی استان بسیار اندک است اما هنر یک مدیر شایسته در آن است که از حداقل امکانات کارهای بزرگ و اساسی انجام دهد.

معاون عمرانی استاندار خوزستان عنوان کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام عید نوروز و ورود مهمانان نوروزی به استان باید حق میزبانی را به صورت اساسی ادا کنیم.

وی افزود: جایگاه استان در بسیاری از شاخص‌ها مناسب نیست اگر چه مسئولان قبلی در حد توان خود کار کرده‌اند اما باید پذیرفت که جایگاه اکنون استان درشان مردم استان نیست و نمی‌توان به آن افتخار کرد.

سیاحی با بیان اینکه امروز وضعیت جاده‌های استان اسفبار است افزود: همچنین وضعیت بهداشت استان به شکلی است که هنوز بعد از گذشت 22 سال تعدادی از بیمارستان‌های استان در حالت بلاتکلیفی به سر می‌برند.

وی ادامه داد: متاسفانه طبق آمار خوزستان در احداث کشتارگاه صنعتی صفر است و نبود یک کشتارگاه‌ سال‌ها در استان به چشم می‌خورد در حالیکه در گذشته شرایط به شکل دیگری بود.

معاون عمرانی استاندار خوزستان عنوان کرد: اگر چه نوع نگاه‌ها به استان باید تغییر کند اما ما مدیران باید از حداقل امکانات حداکثر استفاده را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از پروژه‌هایی که در حال اجرا است برآورد ریالی و زمانی ندارند و تنها شروع به کار شده است که این امر موجب اتلاف وقت و صرف هزینه بسیاری در پروژه‌ها می‌شود.

سیاحی سلیقه‌ای کار کردن پروژه‌ها را از دیگر مشکلات موجود در استان دانست و گفت: در حالی که پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در استان وجود دارد اما شاهد اجرای پروژه‌های جدید هستیم که امر شایسته‌ای نیست.

وی ضرورت حقوق کارکنان شهرداری‌ها را در اولویت کاری دانست و گفت: برای ما قابل قبول نیست که شهری آباد داشته باشیم اما پرسنل شهرداری حقوق خود را دریافت نکرده باشند.

معاون عمرانی استاندار خوزستان از ارزیابی شهرداران در مواقعی از سال خبر داد: متاسفانه بعضی مواقع شاهد آن هستیم که عده‌ای در کار شهرداران دخالت می‌کنند لذا اگر متوجه شویم که شهرداران بر اثر فشار کاری خلاف قانون انجام دهند با آن‌ها برخورد جدی خواهد شد.

وی در ادامه از ورود بخش خصوصی در بسیاری از کار‌ها حمایت کرد و افزود: ورود بخش خصوصی در صورتی ممکن است که سود لازم برای آن میسر باشد.

سیاحی به مناطق حاشیه‌نشین اشاره کرد و افزود: شهروندان مناطق حاشیه‌نشین حق و حقوق بسیاری دارند لذا باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

وی در پایان گفت: فروش زمین‌هایی که فاقد کاربری مسکونی است اگر خلاف قوانین باشد نباید به هیچ ارگانی واگذار شود.