با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک کرمان
مراسم تودیع و معارفه رئیس ثبت اسناد زرند برگزار شد

رئیس جدید اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان زرند با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، جمعی از قضات، مسئولان دفاتر اسناد رسمی و کارکنان حوزه قضائی معرفی شد.

خبرگزاری فارس: مراسم تودیع و معارفه رئیس ثبت اسناد زرند برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از زرند، مهدی جعفری ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت اسناد این شهرستان اظهار داشت: در آموزه‌های دینی ما دو مقوله تاکید فراوان شده است، یکی قدردانی از زحمات دیگران و دیگری ناچیز دیدن خدمات خود که اگر این موارد در جامعه ما نهادینه شوند، بسیاری از مسائل و مشکلات برطرف می‌شود.

رئیس دادگستری زرند با تاکید بر گسترش قضائی در جامعه تصریح کرد: توسعه قضایی رشد اهداف و ایده‌های قضائی در قانون اساسی است.

وی با تاکید بر همکاری بیش از پیش مدیران دستگاه‌های اجرائی با دستگاه‌های قضائی گفت: جایگاه سردفتران و کار ثبتی مانند کار قضاوت و وکالت از یک جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، مدیران باید خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند.

در این مراسم رضا طالبی‌زاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به اینکه وظیفه اصلی سازمان ثبت اسناد، تثبیت مالکیت و حمایت از حقوق و مالکیت مشروع اشخاص حقیقی و حقوقی است، افزود: این سازمان بیش از 102 سال قدمت دارد و تاکنون خدمات گسترده‌ای را انجام داده است.

وی با اشاره به قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند مالکیت گفت: در این راستا تاکنون یک هزار و 206 فقره پرونده در استان تشکیل و 175 سند صادر شده و از این تعداد 56 فقره مربوط به شهرستان زرند است که شهرستان پیشتاز در سطح استان به شمار می‌رود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان یادآور شد: در سامانه ثبت آنی از 26 شهریور ماه امسال تا  29 بهمن ماه، 189 هزار و 831 فقره پرونده ثبت شده است که 6 هزار و 592 فقره آن مربوط به شهرستان زرند است.

وی از راه‌اندازی سامانه ثبت شرکت‌ها در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در هفته آینده این سامانه در استان کرمان کلید می‌خورد و دیگر نیازی به مراجعه متقاضیان به حضور مستقیم در ادارات ثبت و اسناد استان نیست و گام ارزنده‌ای در خدمت‌رسانی به مردم برداشته می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تصریح کرد: ادارات مرتبط با حوزه زمین و مسکن به ویژه اداره منابع طبیعی باید برای سنددار کردن عرصه‌های دولتی اقدام کرده و جلوی تصرف زمین توسط اشخاص سودجو را بگیرند.

حبیب‌الله خنجری فرماندار زرند نیز خدمت به مردم را توفیق الهی دانست و با یادآوری حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن که نشان‌دهنده بینش بالای مردم بود، اظهار داشت: مردم بیدار و هوشیار ما در زمانی که انقلاب نیاز دارد، حاضر هستند، لذا باید بیش از گذشته در خدمت به مردم تلاش کنیم.

فرماندار زرند با بیان اینکه تعیین اسناد می‌تواند جلوی رانت‌خواری و فسادها را بگیرد، خاطرنشان کرد: امروز با راه‌اندازی دولت الکترونیک گام‌های موثری برداشته شده است.

وی بر همکاری بیش از پیش گذشته دستگاه‌های اجرائی با دستگاه‌های قضائی تاکید کرد.

حسین توحیدی‌نیا رئیس جدید ثبت اسناد زرند نیز در این مراسم گفت: نظام ثبتی ما شاهد تحولاتی برای آسان‌تر کردن خدمت‌رسانی به مردم است و با تمام وجود در راستای خدمت‌رسانی به مردم و رضایتمندی آنها کار و تلاش می‌کنم.

در پایان با لوح و هدایایی به عماد صابری رئیس سابق و حسین توحیدی‌نیا رئیس جدید ثبت اسناد شهرستان زرند از آنها تقدیر شد.